Głównej zawartości

W związku z silnymi mrozami i intensywnymi opadami śniegu przypominamy o zwracaniu szczególnej uwagi na osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Zima jest czasem wyjątkowo trudnym dla osób bezdomnych i ubogich, jednak pamiętajmy, że cierpią także zwierzęta.

Ofiarami mrozów każdej zimy są głównie bezdomni. W tym trudnym dla nich czasie szukają schronienia w altankach, na terenie ogródków działkowych czy w pustostanach. Pomoc starają się im zapewnić pracownicy OPS-u oraz Straż Miejska. Ważne są również działania, które może podjąć każdy z nas. Apelujemy, aby w przypadku zauważenia osoby bezdomnej bądź nieporadnej życiowo, która może potrzebować pomocy, kontaktować się odpowiednimi służbami. Jeden telefon na podany poniżej numer może uchronić od wychłodzenia i uratować komuś życie.

Informacja z grafiki: Pomoc bezdomnym w okresie zimowym na terenie woj. śląskiego. Informację o możliwościach w zakresie noclegu i wyżywienia uzyskasz dzwoniąc na całodobowy bezpłatny numer 987.

W sytuacjach zagrożenia dzwoń po pomoc na numery alarmowe:

  • 112 - Służby Ratownicze,
  • 986 - Straż Miejska,
  • 999 - Pogotowie ratunkowe.

Przypominamy, że Ustawa o ochronie zwierząt zobowiązuje także właścicieli do zapewnienia zwierzętom pomieszczenia chroniącego przed zimnem.